Gradonačelnik posjetio pripadnike boračke populacije na banjskoj rehabilitaciji

Aug 13 2024

Gradonačaelnik Milorad Simić posjetio je članove porodica poginulih boraca i ratne vojne invalide, koji borave na desetodnebnoj banjskoj rehabilitaciji u „Banji Dvorovi“.

Za 12 Dervenćana koji su proteklog utorka otputovali u banju, i to sedam članova porodica poginulih i pet ratnih vojnih invalida, Gradska uprava je snosila troškove odlaska i povratka u Bijeljinu, dok banjsku rehabilitaciju finansira Ministarstvo rada i boračko – invalidske zaštite.

Gradonačelnik je prilikom posjete uručio po 250 maraka izdvojenih iz gradske kase za dodatne troškove boravka u banji.

“Za Derventu je već praksa da odlazak jednog broja korisnika na banjsku rehabilitaciju finansira ministarstvo, dok troškove boravka druge grupe finansira grad. Najmanje što možemo uraditi jeste da posjetimo i obiđemo naše sugrađane, da ih pozdravimo, porazgovaramo i poželimo im da ih zdravlje posluži”, rekao je Simić.

Druga grupa od 28 Dervenćana, takođe članova boračkih kategorija, u septembru bi trebalo da boravi na banjskoj rehabilitaciji u „Banja Vrućici“ kod Teslića. Desetodnevni boravak i liječenje finansira Gradska uprava što je praksa već treću godinu.

Grad Derventa
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.