Titulu najmlađe bebe ponio Konstantin Malić, najstarija beba Nikolaj Stričević
Konferencija beba“ – i ove godine privukla je veliki broj mališana i njihovih roditelja, a titulu najmlađe bebe ponio je Konstantin Malić, dok je najstarija beba Nikolaj Stričević.
Bebe sa najviše braće i sestara su Bogdan Prodić i Stefan Kulaga, koji imaju po četvoro braće i sestara, dok je najbrža beba u puzanju bio Balša Nedinić.
Gradonačelnik Igor Žunić, koji je uručio poklone nagrađenima, istakao je da je ovo manifestacija kojom se u Derventi slave mladost, djetinjstvo i naše nove bebe.
„Svake godine preko 200 beba se rodi u Derventi i to je nešto što je nama najvažnije. To je budućnost ovog grada, budućnost naše zajednice. Ja želim da čestitam i bebama i svim roditeljima, njihovim porodicama. Grad će uvijek stajati uz porodicu i uz djecu. Mi ćemo se truditi, u skladu sa našim sredstvima, da obezbijedimo sve vrste pomoći kako bi naša djeca odrastala sretno i zadovoljno. Ono što uvijek na kraju kažem jeste da pamte svoj grad, da ostanu u svom gradu, a i ako odu negdje, da ga se uvijek sjećaju“, kazao je gradonačelnik.
On je dodao da Gradska uprava stalno radi na novim mjerama podrške, pa će tako od septembra mjeseca i u narednom periodu svako novorođeno dijete u Derventi dobiti hiljadu konvertibilnih maraka.
Šesnaesta “Konferencija beba”, u organizaciji Turističke organizacije, održana je uz podršku Gradske uprave i Ministarstva porodice, omladine i sporta.
