Obilježena slava MUP-a Republike Srpske

Nov 21 2024

Služenjem parastosa kod spomen-obilježja ispred Policijske stanice Derventa odata je počast za 10 pripadnika MUP-a poginulih u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Polaganjem vijenca poštu stradalim odao je gradonačelnik Igor Žunić, a svim pripadnicima MUP-a uputio je čestitke povodom krsne slave Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske Svetog arhangela Mihaila – Aranđelovdana.

“Kao što je vaš zaštitnik prvi među svim anđelima, tako ste i vi prvi kada je riječ o odbrani države, svakog čovjeka i materijalnog dobra i to nijedna vlast ne smije da zaboravi. Kao gradonačelnik, zajedno sa svojim saradnicima, sigurno ću uvijek biti uz vas i pomoći vam u materijalnim i tehničkim stvarima, kao što je i dosadašnji gradonačelnik to činio ulažući energiju, znanje i podršku, a sve u zaštiti ljudi, dobara i Republike Srpske”, kazao je Žunić.

Pavlović je istakao da je i ove godine zadovoljstvo što slavskom obredu prisustvuju brojni gosti, predstavnici javnog života, privrednici i prijatelji, a posebno i penzionisani pripadnici Policijske stanice koji su odigrali važnu ulogu da Policijska stanica bude danas kakva jeste.