Представљен мобилни систем за детекцију симптома корона вируса

MOBILNI SISTEM ZA DETEKCIJU
Jun 19 2020

Представници предузећа „Енерготехника“ и „МБА Стеел“ из Добоја представили су мобилни систем за контролу уласка лица у објекте који би требао да помогне у превентивној борби против вируса „Цовид 19“ али и неких других могућих епидемија. Презентацији су присуствовали представници локалне управе, инспекцијских служби, Дома здравља, Цивилне заштите, ватрогасаца, Комуналца, ОО Црвеног крста.
Овај мобилни систем је намијењен за контролу и тријажу лица која улазе у објекте јавних установа , предузећа, болница,тржних центара ,стадиона и других објеката у којима постоји масовно окупљање. Систем је преносив и њиме управља оператер из контролног центра. Израђен је тако да може да детектује заражене вирусом корона али уз одређена подешавања може да детектује и нека друга епидемиолошка обољења. Функционише по систему бесконтактног мјерења температуре(тријаж) и кретања за особе које улазе .Садржи и систем за дезинфекцију обуће и руку, видео надзор, клима уређај,систем вентилације ,електронску евиденцију лица која улазе у објекат,систем за дезинфекцију саме просторије.
У зависности од типа камере тј. да ли се ради о стандардној или широкопојасној термалној камери зависи и капацитет самог система односно број лица која могу бити скенирана у току једног сата.

Град Дервента
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.