Сјећање на страдале борце из Мишинаца

IMG_9818
Jun 17 2021

Почаст погинулим борцима Војске Републике Српске из Мишинаца  одата је данас испред спомен обиљежја у овом селу.

Полагањем цвијећа и вијенаца и паљењем свијећа  оживљена су сјећања на дванаест бораца овог  села, са поруком  да никада не смију да буду заборављени  јер су својим животима платили слободу и мир.

Била је ово прилика да се присјетимо и почетка операције „Коридор“ јер су управо недалеко од спомен обиљежја почеле припреме за дјеловање против непријатељских снага  и коначно ослобађање Дервенте.

Вијенце и цвијеће су положиле породице погинулих бораца, мјештани , изасланик градоначелника , делегације Скупштине града, Борачке организације Дервента и Борачке организације Козарске Дубице,Организације породица погинулих и заробљених бораца и несталих цивила ,Удружења ратних војних инвалида 1991-1995 и политичких партија СНСД-а  и СДС-а.

Град Дервента
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.