Потписан уговор о изради елабората водоснабдијевања јужног дијела општине
Начелник општине Милорад Симић потписао је у сриједу са представником фирме „Конус инжињеринг“ из Прњавора Слободаном Кнежевићем уговор о изради елабората водоснабдијевања јужног дијела општине.
Начелник Симић је истакао да је ријеч о изради елабората-идејног рјешења које ће бити основа за израду главног пројекта те да се ради о једном од најзначајнијих пројеката за Дервенту
„ Ово се односи на причу о водоснабдијевању јужног дијела општине Дервента ,у селима Горњи и Доњи Церани,Горња и Доња Осиња,Појезна,Црнча, Мала Сочаница и дио велике Сочанице.Појавило се 725 жеља дакле потребе и вјере да је то могуће урадити .Хоћу да вјерујем да је то скоро хиљаду потреба.Још једном људима морамо рећи да ово нема везе са политиком , са изборима. Ово је један посао , ово је једна насушна прича. Обећао сам да ћу се борити да цијена не пријеђе хиљаду и по марака по домаћинству. Исто толико обезбјеђује и буџет општине“ , рекао је начелник и истакао да је сјеверни, западни и источни дио општине „потопљен“ водом, односно да је ријешен проблем водоснабдијевања. “Показало да је могуће и да је практично рјешавати водоснабдијевање на овај начин.Дервента има довољно питке воде на своја три црпилишта“, истакао је начелник.
Милијан Стојичић , из Радне јединице у водоводу , је истакао да општина има довољне количине воде и у резерви и за водоснабдијевање овог подручја .
„На тему водоснабдијевања јужног дијела општине осврнуо бих се на двије ствари. Прва ствар је питање количине воде. Издашност наших црпилишта је негдје око 90 литара у секунди .Годишњи просјек потрошње воде је око 53 литра у секунди“, рекао је Стојичић те позвао мјештане овог подручја да учествују у реализацији пројекта.
Представник фирме „Конус инжињеринг“ је рекао да је ријеч о великом подручју на којем је становништву потребна вода те да ће се кроз идејно рјешење доћи до тачних података везаних за техничке елементе који су потребни за даљу реализацију пројекта.
„Потребно је око пет мјесеци да се уради идејно рјешење ,укључујући теренске и остале радове“, рекао је Кнежевић.
Владимир Новић из Горњих Церана се бави пољопривредом и истиче да је за њега ,као и за већину мјештана, потребна вода те упутио позив свима да се укључе у пројекат.
Замјеник предсједника мјесне заједнице Појезна Ратко Пећић је истакао да је обављајући посао анкетирања и пописа становништва за учешће у пројекту,дошао до информација да људи желе да добију воду те да је ријеч о великом богатству по повољној цијени.