Porast broja oboljelih na području opštine

Dom-zdravlja-Derventa
Apr 29 2020

Iz Službe za higijensko-epidemiološku zaštitu Doma zdravlja u Derventi saopšteno je da je potvrđena infekcija korona virusom kod još jednog pacijenta sa prebivalištem na području opštine Derventa. Pacijent se nalazi na bolničkom liječenju u UKC u Banjaluci i bio je u kontaktu sa oboljelim od Covid 19. Time se broj oboljelih  sa područja naše opštine povećao na četiri.

Tri lica su na bolničkom liječenju u Banjaluci  dok je jedno lice u inostranstvu.Služba za higijensko-epidemiološku zaštitu  Doma zdravlja je preduzela sve neophodne mjere u cilju sprečavanja njenog daljeg širenja. Tri  lica,koja su bila u kontaktu sa oboljelim, stavljeni su pod zdravstveni nadzor i naložena im je kućna izolacija.

Pod zdravstvenim nadzorom je na području opštine ukupno 124 lica.Trideset i dva lica se nalaze u lokalnom karantinu dok je ostalima naložena kućna izolacija.Tokom prethodna 24 čas  sedam lica je stavljeno pod zdravstveni nadzor.Tri lica su bila u kontaktu  sa  oboljelim  od  Covid 19,dva su putnici u međunarodnom saobraćaju dok su dva lica imala simptome respiratorne infekcije.

U okviru preventivnih aktivnosti  juče su testirani   zaposleni u Domu za starija lica „Zlatni lug“ i njihovi nalazi su u radu.Testirana su i dva lica iz opštinskog karantina i njihovi nalazi su u radu.Jedno lice ,koje se nalazi na bolničkom liječenju u Doboju, je testirano na korona virus i njegov nalaz je u radu.

Iz Doma zdravlja su skrenuli  pažnju na porast broja oboljelih na području opštine  i pozvali sve stanovnike da budu odgovorni prema sebi  i svojoj okolini  i poštuju propisane mjere. Zahvalili su se svim licima koja se ponašaju savjesno i daju tačne informacije Službi za higijensko–epidemiološku zaštitu ,što je od presudnog značaja za sprovođenje odgovarajućih protivepidemijskih  mjera.

Tokom 28.04.2020. godine komunalna policija je izvršila 6 kontrola  sprovođenja mjera izolacije i sačinjeno je 5 zapisnika. Sva lica su postupala u skladu sa rješenjem Republičkog zdravstvenog  inspektora

Tokom 28.04.2020. godine izvršena je dezinfekcija u prostorijama Šumske uprave , štamparije „Grafika“, Katastra, DOO  „Gatarić“, STP Derventa , Udruženje osoba oštećenog sluha.

 

 

Grad Derventa
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.