Бакљадом честитали Дан Републике Српске

bakljada 1
Jan 11 2021

Дан Републике Српске је обиљежен у суботу, а невладина организација „Patriot boysi“ су протеклог петка,дан раније, бакљадом у Дервенти прославили рођендан Републике.

Ова организација сваке године прави спектакл у склопу обиљежавања овог празника, а послије Бањалуке и Приједора, овај пут су обиљежавање организовали  у Дервенти.

Централна парола „На многаја љета“ била је постављена код Централног спомен обиљежја и она је, уз српске тробојке са исписаним називима наведених градова чије су екипе биле присутне,  доминирала сценографијом. Сценографију је су употпуниле упаљене бакље  на тргу око храма Успења Пресвете Богородице. Био је ово визуелни перформанс чији је централни мотив била Република Српске и њени симболи.

Из „Patriot boysa“ су поручили да наведени догађај има искључиво родољубиву ноту и приврженост Републици Српској као нашој отаџбини  те да нема везе ни са једном политичком организацијом.

„Овом акцијом само испољавамо оно што сви осјећамо , а то је љубав   према Републици Српској“, рекли су.

Прослави су присуствовале екипе из Бањалуке, Приједора, Новог Града, Шековића,Шипова и Дервенте.        

 

Град Дервента
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.